Povratak na pocetnu stranu
Početna    |    Vijesti    |    Linkovi    |    Kontakt    |    English

Vijesti

Beograđani pobjednici „Big game fishinga“

Trodnevno , kako kažu adrenalinsko takmičenje u ribolovu na tune, sabljarke i drugu plavu ribu, hercegnovski „Big game fishing" završeno je proglašenjem pobjednika i velikom feštom na Škveru. Jedno veliko srce prema Herceg Novom iz Beograda, bila je prva poruka Nebojše Šaponjića kapitena ekipe Neoplanta II koja je osvojila prvo mjesto sa 530,5 bodova.

Drugi put smo ovdje, zajedno smo učestvovali u organizaciji prvog takmičenja. Sretni smo, zadovoljni sa dočekom, organizacijom koja je bolja nego prošle godine, atmosferom. A prva nagrada je prva nagrada, priča Šaponjić i obećava: Uvijek ćemo se vraćati Škveru i Herceg Novom, u istom sastavu možda malo i pojačani sledeće godine. Zahvalio je ljudima iz ekipe, Blagoju Ivetiću iz Herceg Novog i Draganu Lazareviću iz Bigova kao i članovima iz Beograda koji su uložili veliki trud da dođu do pobjede.

I vrijeme i ribolov su bili teški i loši. Nije radila riba kako bi ribolovci rekli, ali nam se trud ipak vratio, ispričao je za portal TV Boka Nebojša Šaponjić.
Ekipa „Saniteko" osvojila drugo mjesto sa 374 boda, a njen kapiten Dejan Božović je istakao: U početku smo promjenili nekoliko pozicija, nije radila riba. Onda smo pošli ka Budvi, i uhvatili smo najveću ribu na turniru, tešku 39,35 kilograma. Izgubili smo još jednu sa kojom smo mogli biti prvi.
Bez obzira na ovo, nema žaljenja kod Dejana Božovića, jer je ono što je nedostajalo do pobjede nadoknadila odlična atmosfera na takmičenju i poslije njega.
Na trećem mjestu bila je hercegnovska ekipa Bluefin sa kapitenom Racom Gardaševićem koja je osvojila 374 boda. Njima je sigurni smo važnije od plasmana bilo to što su ih svi učesnici pohvalili kao dobre organizatore i još bolje domaćine.
Za tri dana ribanja ulovljeno je 192,5 kilograma ribe.